Makro fotografija telefonu

Noriu visiems pasiūlyti pigų ir paprastą būdą, kaip nufotografuoti ypač mažus objektus mobiliuoju telefonu. Prireiks durų akutės (taip, tos, per kurią galima pažiūrėti, kas už durų pasislėpęs), truputį fantazijos ir, žinoma, telefono.

Durų akutėse būna vienas arba du didinantys lęšiai. Tokį pridėjus prie telefono objektyvo, ženkliai pasikeičia fokusavimas. Priklausomai nuo akutės modelio, gali reikėti ją perpjauti. Jei nežinote kaip tą padaryti, kreipkitės į vyrą, brolį, tėtį ar kokį kitą paslaugų asmenį, kuris išgelbės nuo atsitiktinio nukraujavimo. Man pavyko nusipirkti akutę, kurią atsukus, lęšį iškrapščiau mažomis žirklutėmis. Čia visas sunkur darbas ir baigiasi - belieka sugalvoti kaip pritvirtinti lęšiuką prie telefono. Pirmam pabandymui puikiai tiks net kramtomoji guma, plastilinas ar lipni juostelė, priklijuota iš kraštų. Aš radau namuose lipnios gumos, skirtos klijuoti plakatams prie sienos - suveikė puikiai. Patogesniam naudojimui galima lęšį įklijuoti į gabaliuką kartono ar plastiko, su iškirpta atitinkamo dydžio skylute, prispausti su apsauginiu telefono dėklu, arba dar ką nors sugalvoti. Čia ta vieta, kur jau reikia fantazijos.

Jūsų negailestingam teismui - keli kadrai, padaryti su sony xperia compact.

P.S. Durų akutės būna skirtingų diametrų. Aš naudojau mažiausią (berods 1,4 cm). Gali būt, kad didesnėse akutėse ir patys lęšiai būna didesni, sunku pasakyti, ar jie tiktų. Taip pat gali būt, kad brangesnėse akutėse būna geresnės kokybės lęšiai. Akučių kaina svyruoja nuo vieno iki keliolikos eurų. Internetai sako, kad panašiai galima panaudoti lęšiukus iš cd-rom'ų ir lazeriukų (tų, kurie labai erzina kates ir mokytojus). Priklausomai nuo lęšio, efektas gali svyruoti nuo makro fotografijos iki elektroninio mikroskopo. Smagių žaidimų visiem. Ir nepamirškit išbandyt filmavimo su makro lęšiuku.

Galerija: 
Go to top