Senoviška simbolika naujovišku vardu

"Gyvenimo gėlė" - modernus vardas, duotas archajiškam simboliui, kuris sutinkamas daugelyje senovės civilizacijų. Jis sudarytas iš persidengiančių vienodo dydžio apskritimų, išdėstytų vienodais atstumais taip, kad sudarytų raštą, primenantį gėlytes su šešiais žiedlapiais.

Seniausi žinomi gyvenimo gėlės pavyzdžiai priskiriami Asirijos ir Senovės Egipto civilizacijoms. Identiški, arba šiek tiek varijuojantys piešiniai randami Indijoje, Kinijoje, Japonijoje, Vidurio ir Artimuosiuose Rytuose, o taip pat ir Viduramžių Europos mene.

Panašūs raštai būdingi ir Baltų tradicijai.

Mokslininkai ir mistikai įvairiai aiškina šio simbolio reikšmę ir prasmę. Vieni įžiūri jame vandens ir gyvybės ryšį (šiašialypė simetrija būdinga snaigėms), kiti - pasaulio sukūrimo etapus, ar net ląstelių dalijimosi procesą. Lietuvos etnologai priskiria šešialypes "saulutes" prie šviesos simbolikos.

Kaip ten bebūtų, man šitas simbolis įdomus, gražus ir savas. Dekoratyvus, bet ne saldus. Tradicinis turiniu, bet  modernus forma.

Čia mano pirmas bandymas su "gyvenimo gėle":

Atsidarantis žalvarinis pakabukas.

Apskritimas - labai dėkinga forma papuošalams. Mintyse jau turiu daugiau idėjų su gyvenimo gėlės simboliu. Taigi baigiu šitą rašliavėlę, bet pažadu: bus daugiau. ;)


 

Go to top