Žvynuoti padarai

Žuvys, driežai ir gyvatės, krokodilai ir varanai, iguanos ir gekonai, vėžliai ir skujuočiai, baziliskai, vyvernos ir drakonai, ir uodegomis pliaukšinčios undinės. Plaukiantys, ropojantys ir skraidantys. Realūs ir ne visai. Visi panašūs viena savybe - visi žvynuoti.

 

 

Užsižiūrėjus į spalvas ir raštus nusprendžiau pamėginti sukurti kažką panašaus. Paėmus gabaliuką žalvario skardos žaidžiau su ja tol, kol rezultatas ėmė džiuginti.

Pirmas klausimas buvo kaip išgauti raštą. Išėsdinti? Ne, nusibodo. Išgraviruoti? Ne, vis dar nemoku. Iškalinėti? Tai jau nee, užtruktų visą amžinybę. Paskutinis ir realiausias variantas - atspausti. Taigi, keliauju į ūkinių prekių parduotuvę, perku gabaliuką plieninio tinklo, padarau "sumuštinį": žalvario skarda/tinkliukas/žalvario skarda ir perleidžiu per valcavimo stakles. Rezultatas smagus, atrodo belieka truputį paspalvint, pablizgint ir bus gražu. Išgaubta forma pašnibžda: "noriu būt apyranke". Gerai, būk, sakau, tik ne vientisa, o iš stačiakampių sukabintų detalių, kad man pernelyg paprasta nepasirodytų.

Taigi, antras etapas - pjaunu, gręžiu, šlifuoju. Išgaubiu, kad vyniotųsi apie ranką kaip žalčiukas, ir guldau į sandarią patinavimo dėžutę. Labai paprastas būdas pasendinti žalvarį - palaikyti jį amoniako garuose. Be priedų - tamsina rudai, pabarsčius valgomąja druska - mėlynai. Taip galima pasendinti ne tik papuošalus, bet ir kokią žvakidę ar panašų daiktą. Reikia tik sandarios dėžutės ir amoniako tirpalo (būna vaistinėj). Suvilgai juo popierinį rankšluostį, dedi į dėžutę, šalia guldai žalvario dirbinį ir uždengi sandariai. Kiek laikyti, priklauso nuo to, kaip labai nori patamsinti, todėl geriausia, jei indelis permatomas. Bet aš jau nušuoliavau į lankas, grįžtu prie apyrankės.

Patamsėjusios detalės atrodo įdomiai, bet kažkas vis tiek ne taip. Užsirūstinus nušveičiu viską iš naujo, tamsi spalva lieka tik grioveliuose. Nuėsdinu su citrinos rūgštim ir nupoliruoju. Blizga, bet man visai visai negražu. Galiausiai nusprendžiu panaikint rūgšties likučius, įmerkiu į vandenį su soda ir... pamiršus nueinu miegot. Ryte negaliu patikėt savo akim: žalvaris pasidengęs plonyte vaivorykštės spalvomis mirgančia patina. Stebuklų, pasirodo, būna. 

Prie tokios netikėtos spalvos įsiprašė hematito karoliukai. Blizga, bet ne per saldu.

P.S. Porą kartų bandžiau šitą fokusą pakartot, bet žalvaris absoliučiai atsisako keist spalvą. Gal reikia, kad mėnulio fazė būtų tokia pati? :)

O čia nuotraukos nuo pradėjimo iki laimingos pabaigos:

Galerija: 
Go to top